betPawa Premier League
News
Matches
National Teams
Black Stars
Black Queens
Black Meteors (U-23)
Black Satellites (M/U-20)
Black Princesses (W/U-20)
Black Starlets (M/U-17)
Black Maidens (W/U-17)
FA Cup
Division One
Women's League
GHALCA TOP 8
Videos
Players Abroad
MTN FA CUP 2019/2020
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2019/2020
2017/2018
Round of 64
2020-02-23
15:00
DC United FC
DC United
0 : 1
Mighty Royals FC
Wamanafo MR
15:00
Kenyasi New Dream FC
New Dream
1 : 0
Eleven Wonders FC
Eleven Wonders
16:00
Cape Coast Venomous Vipers FC
CC Ven. Vipers
: AWD
Suamponmang FC
Suamponmang
16:00
FC Samartex 1996
Samartex 1996
5 : 1
Nkwantaman FC
Nkwantaman
16:00
Accra City Stars FC
Accra City St
0 : 0 , 4 : 5
P
Liberty Professionals FC
Liberty Prof.
16:00
Asante Kotoko SC
Asante Kotoko
1 : 2
Asokwa Deportivo SC
Asokwa Dep
16:00
Swedru All Blacks FC
All Blacks FC
1 : 2
Elmina Sharks FC
Elmina Sharks
16:00
Heart of Lions FC
Heart of Lions
1 : 2
West Africa Football Academy SC
WAFA SC
16:00
Brong Ahafo United FC
B. A. United
0 : 0 , 4 : 5
P
Bofoakwa Tano FC
Bofoakwa Tano
16:00
Eleven Wise
Eleven Wise
0 : 4
Nzema Kotoko FC
Nzema Kotoko
16:00
Aduana Stars FC
Aduana
1 : 2
Bechem United FC
Bechem United
16:00
Tudu Mighty Jets FC
Mighty Jets
: AWD
Accra Great Olympics FC
Great Olympics
16:00
Karela United FC
Karela United
0 : 1
Medeama SC
Medeama
16:00
Emmanuel FC
Emmanuel
4 : 1
Uncle T. United FC
Uncle T. Utd
16:00
Vision FC
Vision FC
0 : 0 , 3 : 2
P
Akosombo Kings Palace FC
Krystal Palace
16:00
Wa Suntaa SC
Wa Suntaa
2 : 1
Wa Yaasin Juniors FC
Wa Yaasin
16:00
Unistar Soccer Academy
Unistar SA
1 : 1 , 3 : 1
P
Skyy FC
Skyy FC
16:00
Akatsi All Stars FC
Akatsi AS
: AWD
Likpe Heroes FC
Likpe Heroes
16:00
Danbort FC
Danbort FC
0 : 2
Accra Hearts of Oak SC
Hearts of Oak
16:00
Achiken FC
Achiken FC
0 : 2
Ashanti Gold SC
Ashanti Gold
16:00
Attram de Visser SA
ADVSA
1 : 2
Tema Youth SC
Tema Youth
16:00
Phar Rangers FC
Phar Rangers
1 : 2
Dreams FC
Dreams FC
2020-02-24
16:00
Inter Allies FC
Inter Allies
0 : 3
Legon Cities FC
Legon Cities
16:00
Real Tamale United
Real Tamale
3 : 1
Young Zobzia United FC
Young Zobzia
16:00
Cape Coast Ebusua Dwarfs
Ebusua Dwarfs
1 : 1 , 5 : 6
P
Star Madrid FC
Star Madrid
16:00
Okwahu United FC
1 : 0
Blue Skies Pelicans FC
Blue Skies
16:00
Unity FC
Unity FC
2 : 1
Berekum Chelsea FC
Berek. Chelsea
16:00
Thunderbolt FC
Thunderbolt
0 : 6
King Faisal Babies FC
King Faisal
16:00
Tamale City FC
Tamale City
1 : 0
Kintampo FC
Kintampo FC
16:00
Kintampo Top Talent SC
Top Talent
2 : 2 , 3 : 4
P
Young Apostles FC
Young Apostles
16:00
Paga Crocodile Stars FC
Paga Crocodile
1 : 1 , 5 : 2
P
Zuarungu FC
Zuarungu
16:00
Pacific Heroes FC
Pacific Heroes
0 : 0 , 4 : 5
P
Bekwai Youth FA
Nations