• Accra Great Olympics FC
  • Accra Hearts of Oak SC
  • Accra Lions FC
  • Aduana FC
  • Asante Kotoko SC
  • Bechem United FC
  • Berekum Chelsea FC
  • Bibiani Goldstars FC
  • Bofoakwa Tano FC
  • Dreams FC
  • FC Samartex 1996
  • Heart of Lions FC
  • Karela United FC
  • Legon Cities FC
  • Medeama SC
  • Nations FC
  • Nsoatreman FC
  • Real Tamale United
betPawa Premier League
datasportsgroup Logo
MTN FA CUP 2023/2024
Round of 16
Round of 32
Round of 64
2023-11-28
16:00Asante Kotoko SCAsante Kotoko 4 : 2  Nations FCNations
16:00Blue Skies Pelicans FCBlue Skies 0 : 0 , 4 : 5 P Koforidua Suhyen SCSuhyen
2023-11-29
16:00Accra Hearts of Oak SCHearts of Oak 0 : 0 , 3 : 4 P FC NaniaFC Nania
16:00Accra Great Olympics FCGreat Olympics 4 : 3  Golden Kick SCGolden Kick
16:00Steadfast FCSteadfast FC 2 : 3  Karela United FCKarela United
16:00Heart of Lions FCHeart of Lions 3 : 0 AWD Akatsi All Stars FCAkatsi AS
16:00Legon Cities FCLegon Cities 3 : 0  Accra Lions FCAccra Lions
16:00Aduana FCAduana 1 : 2  Berekum Chelsea FCBerek. Chelsea
16:00New Edubiase United FCNew Edubiase 0 : 1  PAC Academy FCPAC Academy
16:00Elmina Sharks FCElmina Sharks 3 : 0  Young Redbull FCRedbull
16:00Kotoku Royals Rush FCKotoku Royals 0 : 1  Swedru All Blacks FCAll Blacks FC
16:00Young Apostles FCYoung Apostles 0 : 0 , 3 : 2 P Victory Club Warriors FCVC Warriors
16:00Bofoakwa Tano FCBofoakwa Tano 3 : 0  Sunyani Oxford FCOxford
16:00Nsoatreman FCNsoatreman 3 : 0  Maana FCMaana
16:00Skyy FCSkyy FC 2 : 0  FC Samartex 1996Samartex 1996
16:00Semper F1 AcademySemper F1 2 : 0  Attram de Visser SAADVSA
16:00Na God FCNa God 1 : 2  Vision FCVision FC
16:00Benab FCBenab 2 : 2 , 1 : 3 P Akwaboso Young Madrid FCAkwaboso
16:00Berekum City FCBerekum City 3 : 0  Techiman Liberty Youth FCLiberty Youth
16:00Hohoe United FCHohoe 1 : 0  Home Stars FCHome Stars
16:00Kasalgu Arrow Heads FCKasalgu 0 : 0 , 3 : 1 P Northern City FCNorthern City
16:00Namoro FANamoro 0 : 0 , 4 : 2 P King Faisal Babies FCKing Faisal
16:00Miremano United FCMiremano 1 : 3  Baffour Soccer Academy FCBaffour SA
16:00Hilla Stars FCHilla Stars 1 : 0  Wa Power SCWa Power
2023-11-30
16:00Bechem United FCBechem United 8 : 0  Debibi United FCDebibi
16:00Bibiani Goldstars FCBibiani GS 2 : 0  Rospak SCRospak
16:00Fijai SAFijai 2 : 1  Nzema Kotoko FCNzema Kotoko
16:00Accra Athletic FCAccra Athletic 2 : 0  Agbogba FCAgbogba
16:00Awarey Stars FCAwarey 1 : 7  Real Tamale UnitedReal Tamale
16:00Krodua All Stars FCKrodua 0 : 1  Soccer Intellectuals FCIntellectuals
2023-12-13
16:00Medeama SCMedeama 1 : 0  Holy Stars FCHoly Stars
2023-12-27
16:00Dreams FCDreams FC 1 : 0  Susu Biribi FCSusu Biribi
Preliminary Round
2023-10-27
16:00Wa Suntaa SCWa Suntaa 0 : 1  Maana FCMaana
16:00Attram de Visser SAADVSA 4 : 0  Banana Inn FCBanana Inn
16:00Kasalgu Arrow Heads FCKasalgu 1 : 0  Mole Nationals FCMole Nationals
16:00Dipanticha FCDipanticha 4 : 7  Northern City FCNorthern City
2023-10-28
16:00Inter Allies FCInter Allies 1 : 2  Akatsi All Stars FCAkatsi AS
16:00Steadfast FCSteadfast FC 1 : 1 , 3 : 1 P Tamale City FCTamale City
16:00FC NaniaFC Nania 2 : 2 , 3 : 1 P Danbort FCDanbort FC
16:00Vision FCVision FC 1 : 0  Desidero FCDesidero
16:00Nzema Kotoko FCNzema Kotoko 1 : 0  Team Move FCTeam Move
16:00Golden Kick SCGolden Kick 4 : 3  ProGen FCProGen
16:00PAC Academy FCPAC Academy 1 : 1 , 4 : 3 P Eleven Wonders FCEleven Wonders
16:00Hohoe United FCHohoe 5 : 0  Bebeto FCBebeto FC
16:00Awarey Stars FCAwarey 1 : 0  Bolga FCBolga
16:00Inchaban Royals FCInchaban 0 : 2  Rospak SCRospak
16:00TF Exponential FCTF Exponential 0 : 3  Wa Power SCWa Power
16:00Live Now FCLive Now 0 : 0 , 3 : 5 P Susu Biribi FCSusu Biribi
16:00Nsawkawaman FCNsawkawaman 1 : 4  Baffour Soccer Academy FCBaffour SA
16:00Bekwaiman United FCBekwaiman 0 : 4  Holy Stars FCHoly Stars
2023-10-29
16:00Cape Coast Venomous Vipers FCCC Ven. Vipers 1 : 1 , 2 : 4 P Young Redbull FCRedbull
16:00Home Stars FCHome Stars 2 : 0  Uncle T. United FCUncle T. Utd
16:00Skyy FCSkyy FC 2 : 1  Sefwi All Stars FCSefwi
16:00Blue Skies Pelicans FCBlue Skies 2 : 1  Akosombo Kings Palace FCKrystal Palace
16:00Debibi United FCDebibi 4 : 0  Sene Horspurs FCHorspurs
16:00Asekem FCAsekem 0 : 1  King Faisal Babies FCKing Faisal
16:00Benab FCBenab 1 : 0  Future Stars FCFuture Stars
16:00Accra Athletic FCAccra Athletic 2 : 1  Still Believe FCStill Believe
16:00Sunyani Oxford FCOxford 1 : 1 , 2 : 1 P Union Rovers FCUnion Rovers
16:00Sasaamo Panin FCSasaamo 0 : 2  Akwaboso Young Madrid FCAkwaboso
16:00Auroras FCAuroras 0 : 1  Na God FCNa God
16:00Midcity FAMidcity 3 : 3 , 2 : 4 P Namoro FANamoro
16:00Citi FACiti 0 : 2  New Edubiase United FCNew Edubiase